Komory

V medicíne sa na hyperbarickú oxygenoterapiu používa  hyperbarická komora. Je to tlaková nádoba, väčšinou v tvare valca, prispôsobená na pobyt jednej alebo viacerých osôb za podmienok zvýšeného tlaku vzduchu. Existuje viacero druhov hyperbarických komôr.

Podľa veľkosti

  • jednomiestne – natlakované priamo kyslíkom 
  • viacmiestne – natlakované vzduchom

 

Podľa účelu využívania

  • potápačské
  • experimentálne – vyvinuté na výskum
  • liečebné

 

Vo viackapacitných komorách sa dýcha kyslík za pomoci tvárovej masky alebo kyslíkovej helmy. Toto je najbezpečnejší spôsob použitia kyslíka a používa ho aj OXYMED Center.

OXYMED Center

pracuje so špičkovou najmodernejšou 12miestnou komorou HAUX STARMED 2200/5,5/XL. Firma Haux patrí medzi popredných výrobcov tlakových komôr v Európe. Kapacita komory umožňuje terapiu až 12 klientov v hlavnej komore. Súčasťou komory je aj 2miestna predkomora, ktorá slúži v prípade potreby pre vstup a výstup zdravotného personálu počas expozície.

V komfortných kreslách klienti môžu sledovať film alebo počúvať hudbu. Pod tlakom 2,2 ATA dýchajú čistý kyslík pomocou tvárovej masky alebo certifikovanej helmy. Systém riadený počítačom, je schopný prevádzky aj v prípade výpadku elektrickej energie. Zdravie a bezpečnosť našich klientov sú pre nás najdôležitejšie. Celú terapiu sprevádza tím lekárov, zdravotných sestier  a je neustále monitorovaná.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress