Program

V centre OXYMED všetci pacienti, u ktorých je indikovaná HBO terapia, pred prvým vstupom do hyperbarickej komory absolvujú lekársku konzultáciu a dôkladné vyšetrenie u lekára hyperbarickej komory. Lekár odporučí počet expozícií podľa aktuálneho zdravotného stavu pacienta.

Na lekársku prehliadku k HBO terapii odporúčame pacientom priniesť si so sebou:

  • interné vyšetrenie u dospelých osôb nad 70 rokov, vrátane EKG
  • u detí potvrdenie o bezinfekčnosti
  • posledný aktuálny lekársky nález týkajúci sa diagnózy a liečby
  • ORL vyšetrenie vrátanie tympanografie so zreteľom na budúcu expozíciu v hyperbarickej komore

 

Hyperbarická oxygenoterapia je súčasťou komplexného a plynulého liečebného procesu, nie je liečebným spôsobom izolovaným od ostatných liečebných metód. Je to spôsob liečby, pri ktorej pacient v pretlakovej komore dýcha čistý medicínsky kyslík pod pretlakom vyšším ako 1 bar, teda v rozsahu 0,2-0,3 MPa a doby trvania od 60 do 120 min.

 

Priebeh expozície:

Pred začatím expozície absolvuje každý pacient vstupnú prehliadku u lekára hyperbarického centra. Počas terapie pacienti dýchajú za pomoci tvárovej masky alebo certifikovanej helmy pod zvýšeným tlakom 2,2 ATA čistý medicínsky kyslík. Expozícia trvá 75 minút. Celý priebeh terapie je pod neustálou kontrolou medicínskeho personálu (lekára a zdravotných sestier) a certifikovaných operátorov hyperbarickej komory, ktorí sledujú a kontrolujú bezpečnosť pacientov. Sú pripravení kedykoľvek reagovať na ich potreby či zasiahnuť v prípade neočakávaných okolností.

Pre maximálne pohodlie pacientov sú v komore umiestnené komfortné kreslá. Moderná komora Oxymed centra umožňuje počas sedenia pacientom sledovať na špeciálnych obrazovkách film alebo počúvať hudbu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress